Dřevěné podlahy Belevey

 • Dřevěné schody

  Dřevěné schody

  Zaměřeno na detail

 • Dřevěné podlahy

  Dřevěné podlahy

  Precizní provedení a vysoká kvalita

 • Dřevěné terasy

  Dřevěné terasy

  Použití nejodolnějších materiálů

 • Široká paleta dekorů

  Široká paleta dekorů

  Výběr z mnoha druhů podlahových materiálů

Informace o vhodnosti konkrétní dřeviny najdete blíže v lexikonu.
Jedním z hlavních ukazatelů pro vhodnost použití podlahové krytiny pro podlahové topení je tzv součinitel tepelné vodivosti K. (W.m-1.k.1).
Orientační tabulka:

Dlažba o síle 10mm K=0.04 až 0.06
Laminát o síle 8mm K=0.06 až 0.08
Sendvičové parkety o síle 10mm (dvouvrstvé parkety a prkna) K=0.08 až 0.09
Sendvičové parkety o síle 15mm ( 3lamelové parkety, prkna, lainy-rošády) K=0.10 až 0.12
Masivní parkety a prkna, prům. mozaiky o síle 15-22mm K=0.15 až 0.20


Obecně platí doporučená hodnota K=max. 0.15 pro použití podlahových krytin na podlahové topení. Dalším hlediskem jsou vlastnosti jednotlivých dřevin, které jsou k dispozici v lexikonu. Nepoužívejte dřeviny citlivé na změnu teploty a vlhkosti jako buk, javor, bambus, jatoba a další. Před pokládkou podlah je nutno provést tzv " náběh topení" který zaručuje odvod zbytkové vlhkosti z okolí topných těles. V sekci dokumenty jsou ke stažení návod na tepelnou křivku a protokol a zahřátí podlahy. 

Podlahy doporučujeme lepit celoplošným lepením na elastická stálepružná lepidla. Jako systém podlahového topení doporučujeme teplovodní. Přičemž teplota primárního okruhu nesmí překročit 50 °C. Teplota nášlapné vrstvy pro optimální komfort by neměla být vyšší než 23 °C. Maximální teplota nesmí překročit 27 °C. V tomto případě se podlaha jeví již jako nepříjemně teplá. Při pokládce, dbejte na to aby okruhy byli rozmístěny rovnoměrně a v hloubce min. 4,5cm pod povrchem betonu. Při zahájení topného cyklu, postupujte dle popisu viz.soubory ke stažení-podlahové topení). Udržujte vlhkost v rozmezí 40-60% relativní vlhkosti. Tato hodnota prospívá i lidskému organismu. 

Další dotazy Vám ochotně zodpovíme.